Ялина сербська – окраса для кожного саду

Власники садів чи окремої ділянки завжди прагнуть їх облаштувати, зробити зручними та красивими. Для цього вони використовують різноманітні декоративні дерева, кущі різного забарвлення та висоти. На сьогодні для озеленення парків, вулиць та ділянок біля різних будівель часто використовують хвойні рослини.

Загальна характеристика ялини

Ялина сербська (Picea Omorica) – красиве хвойне дерево зі щільною плоскою хвоєю блискучого темно-зеленого кольору, що прекрасно переносить погану погоду, холод, вітри та низьку температуру. Виростає до 35 метрів у висоту при діаметрі стовбура 1 метр, рідше рослина досягає 40 метрів. Крона в ялини гостра, пірамідної форми, зберігає свою красу та стрункість до самої старості. Гілки звисають донизу, а хвоя має загострену форму довжиною до 2 см та зберігається до десяти років. Бруньки мають широкояйцеподібну загострену форму коричневого кольору. Їх довжина становить від 5 до 8 мм, а ширина – до 2 мм. Шишки коричневого кольору довжиною до 6 см.

Окремих порад щодо посадки ялини немає. Рослина не вибаглива до грунтів, її можна садити у різних грунтах, проте найкращим варіантом все-таки буде висадити у вологому грунті на дренажних субстратах. Ялина сербська непогано переносить різні забруднення в повітрі, дим, газ та живе понад 300 років. Щорічно рослина виростає приблизно на 35 см у висоту та 15 см в ширину. Має зону зимостійкості 5А.

Популярні сорти сербської красуні

Сербська ялина Bruns (Picea Omorica Bruns)

Цей сорт хвойних характеризується вираженим розгалуженим стовбуром, який при рості в довжину викривляється та змінює напрямок. Часто для нормального росту використовують додаткову опору з підв'язкою. Рослина виростає на 10 см в довжину та близько 3 см в ширину, а після 30-річного віку виростає до 10 метрів. Красиво виглядає на фоні сучасної архітектури.

Сербська ялина Pendula (Picea Omorica Pendula)

Дуже красивий сорт сербської ялини, який характеризується повільним річним ростом, який становить максимум 10 см у висоту. Хвоя ялини блискуча та має приємний темно-зелений колір, який з віком темніє дедалі більше. Рекомендовано висаджувати у великих парках та садах.

Сербська ялина Nana (Picea Omorica Nana)

Це карликовий сорт, що має правильну та красиву крону конусоподібної форми, яка з віком стає більш рихлою. Росте рослина повільно: щороку до 15 см у висоту та на 5 см в ширину. З віком ялина виростає до 5 метрів у висоту. Рекомендовано висаджувати рослину в маленьких садах чи на присадибних ділянках.

Замовити якісні та недорогі хвойні саджанці ялини будь-якого сорту Ви можете в розпліднику «Біосфера-Л». Ми вирощуємо всі дерева та чагарники у власному розпліднику та гарантуємо приживання саджанців за умови дотримання рекомендацій щодо посадки. Купивши ялину сербську, Ви точно не пошкодуєте, адже вона швидко виросте та перетвориться на справжню красуню, яка буде прикрашати Ваш сад!